Zadní parkovací senzory Citigo | RRB Autodíly
Přihlásit

Zadní parkovací senzory Citigo

Parkovací senzory jsou skvělou pomůckou při couvání nebo parkování, ale v žádném případě nesnímají z řidiče odpovědnost za ovládání vozu.  

Kód produktu: 1ST054630

Výrobce: Škoda

Na objednání
5 293 Kč / ks
4 374,38 Kč bez DPH

Popis produktu - Zadní parkovací senzory Citigo

Parkovací senzory představují jednoduché řešení, jak si usnadnit manévry při couvání. Podstatně snižují riziko střetu vozu s osobami nebo předměty, které nejsou z místa řidiče viditelné (nízké zídky, zábradlí, ale i malé děti). Senzory jsou v zadním nárazníku zapuštěné, takže nijak nenarušují vzhled vozu. Pomocí ultrazvukových vln vypočítávají vzdálenost mezi vozem a možnou překážkou. O délce volného prostoru je řidič informován akustickým signálem z reproduktoru, popř. na displeji Infotainmentu. Parkovací senzory jsou skvělou pomůckou při couvání nebo parkování, ale v žádném případě nesnímají z řidiče odpovědnost za ovládání vozu. Před couváním je řidič povinen se přesvědčit, zda se za vozem nenachází překážka menšího rozměru (např. kámen, tenký sloupek, oj přívěsu apod.). Tato překážka by se mohla nacházet mimo snímanou oblast. Při mytí vozu tlakovou vodou nikdy nesměrujte trysku tlakového čističe na senzory v zadním nárazníku.
Popis funkce zadních parkovacích senzorů, podrobné informace k použití a zobrazení snímaného prostoru jsou uvedeny v Návodu k obsluze vozu - kapitola Asistenční systémy / Pomoc při parkování.
 
K montáži je nutné  ze sortimentu ŠKODA Originální příslušenství:  Prostřihovací nástroj / BEA 000 001 

Obsah sady
Svazek elektrické instalace, řídicí jednotka (1 ks), reproduktor (1 ks), senzor (3 ks), vymezovací kroužek k senzoru (3 ks), držák senzoru (3 ks), papírová šablona pro nalakování senzorů, svorkovnice (1 ks), vypichovák, šroub, samolepicí molitanové pásky, stahovací pásky, montážní návod.
Omezení
Pouze pro vozy s levostranným řízením. Při připojení přívěsného vozíku nedochází k deaktivaci zadních parkovacích senzorů (parkovací senzory indikují pípáním vozík jako překážku).
Umístění
V zadním nárazníku vozu.
Použití
Objeví-li se překážka ve vzdálenosti 140 cm od zadní části vozu, je signalizována krátkými pípnutími v intervalu 1 sekundy. Tento interval se plynule zkracuje s přibližováním se k překážce. Při přiblížení na 30 cm přejde pípání v souvislý tón (signál STOP).

Parametry

Vozidlo: Citigo
Umístění: Vzadu

Potřebuješ poradit?

Zavolej nebo nám napiš zprávu.